Açık Poker Nedir? Nasıl Oynanır - Açık Poker Kuralları

Depp

Administrator

Açık Poker nedir ve Açık Poker nasıl oynanır ile ilgili ne arıyorsanız bu sayfada! Üstelik açık poker kurallarını ve taktiklerini de siz değerli ziyaretçilerim için açıkladım.


Açık Poker Nedir?

Dünya genelinde birçok kart oyunu bulunmaktadır. Bu kart oyunlarından biri de poker olarak karşımıza çıkar. Her yerde oynanan poker oyunları çeşitli olmaktadır. Teksas Hold’em, Türk pokeri, badugi, razz poker gibi poker çeşitleri dünyanın birçok bölgesinde oynanan poker oyunları arasında yer alır. Bu poker oyunlarından birisi de açık poker olmaktadır. Türkiye’de de sıkça tercih edilen açık poker oyunu dünyanın birçok yerinde de tercih edilmektedir.

Bu konuda anlatacağımız poker türü ise açık poker oyunu olmaktadır. Açık poker oyunu en az 2, en fazla 10 oyuncu ile birlikte oynanan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. İsteğe bağlı olarak 32 ve 52 kartlık desteler kullanılabilir. Kağıt dağıtımı ise hem açık hem kapalı şekilde yapılmaktadır.

Açık Poker Nasıl Oynanır?

Açık poker oyunu kartların dağıtılması ile başlıyor. Saat yönünde dağıtılan kartlar, dağıtıcının kartları önce birer birer kapalı, sonrasında birer birer açık olarak dağıtmasıyla başlar. Oyuncular kapalı kağıda bir kez baktıktan sonra el sonuna kadar kapalı kağıtlara bakamaz. Bazı yerlerde ise kapalı kağıda bakmanın serbest olmaktadır. Açık poker oyununda oyuncuların eli açabilmesi için açar bir kağıdı olmasına gerek duyulmamaktadır. En büyük kağıdı olan oyuncu "Bop" veya "Duk" diyerek ve ortaya vuruş yaparak oyunu başlamasını sağlayabilir.

Saat yönünde devam eden oyun sırasında herhangi rakip oyuncudan vuruş gelmedikçe oyun devam eder. Bir el oynanırken eğer vuruş nedeniyle oyuncu eli bırakmak isterse oyuncu kendisine dağıtılmış olan kağıtları kapatarak önüne koyar ve sonrasında yeni elin başlamasını bekler. Bütün oyuncuların konuşmaları sonrasında açık olarak birer birer kağıtlar dağıtılır. En büyük karta sahip oyuncu tekrar ortaya vurarak oyunu başlatabilir. Her oyuncuya açık kağıt dağıtıldıktan sonra en büyük karta sahip oyuncu vurma işlemini gerçekleştirir. 1 kapalı ve 4 açık olmak kaydıyla 5 kağıt vurulduktan sonra en güçlü ele sahip oyuncu biriken fişlerin tümüne sahip olur.

Açık Poker Kuralları

Açık poker oyununda en büyük kupa as, en küçük sinek 2 olmaktadır. 52 kartlık poker destesi ile oynanan oyunda kazanmak için bazı kuralları bilmek gerekiyor. En büyük dizi renk kupa as, kupa rua, kupa dam, kupa vale ve kupa 10 olmaktadır. En küçük dizi renk ise maça 5, maça 4, maça 3, maça 2 ve maça as olarak yer alıyor. En büyük renk ise kupa as, kupa rua, kupa dam, kupa vale ve kupa 9 olmaktadır. En küçük renk maça 7, maça 5, maça 4, maça 3 ve maça 2 olarak yer alır. Bir diğerinde ise 4 tane as en büyük kare olurken 2’li kart en küçük olarak kabul edilir. Açık pokerde bunun gibi birçok kart kuralı bulunmaktadır.

Açık Poker Para Kazanma Taktikleri

Açık poker oyununda milyonlarca olasılık bulunmaktadır. Bu olasılıklar arasında dizi renk 40, kare 624, ful 3744, renk 5.108, kent 10.200, üç 54.912, döper 123.552, per 1.098.240 ve beş benzemez 1.302.540 olasılığa sahip. Toplam olasılık sayısı 2.5 milyonun üzerinde olmaktadır.

Açık poker oyununda kazanmak için yapabileceğiniz şeylerden birisi farklı oyuncuların taktiklerini öğrenmektir. Eğer diğer taktiklere hakim olursanız kendinize özgü profesyonel taktikler geliştirebilirsiniz. Açık poker oyununda profesyonel bir poker oyuncusu olabilmek için yapılması gereken bir diğer işlem strateji geliştirmek ve kendi stratejine hakim olmaktır. Kazanmak için bir diğer taktik ise daha fazla para kaybetmeden geri çekilmektir. Tam zamanında ve yerinde geri çekilmek hem diğer el için kazanma fırsatı sağlar hem de dengeli bir oyun sunar.

Açık Poker Oynama Stratejileri

Diğer poker oyunlarında olduğu gibi açık poker oyununda da birçok strateji geliştirmek gerekiyor. Bu stratejilerden birisi en iyi kart serisine hakim olmak. Kazanmak için birçok kart eli bulunmaktadır. Yapmanız gereken en iyi kart eline sahip olmaktır. Oyuncuların etkili bir şekilde kazanmasını sağlayan stratejilerden birisi şans eseri en iyi kartlara denk gelmektir. Eğer böyle bir an yaşıyorsanız ciddiyetinizi bozmadan oyuna devam etmeli ve eli almalısınız.
 
Üst